שעות פתיחה:

ימים א' - ה' : 08:30 --19:00
יום שישי : 08:30 -- 17:00

סניף מרכז:

03-5324702

סניף צפון:

077-4195800

אוסטיאופתיה

לפגישת ייעוץ

X

לפגישת ייעוץ:

   

   

  טכניקות אוסטאופתיה לשיכוך כאב ב"מרכז לבריאות הגב"

  טכניקות האוסטאופתיה המבוצעות ב"מרכז לבריאות הגב" מיועדות להקלה על כאבים ושרירים תפוסים ולשיפור מוגבלות תנועה. הטכניקות מתאימות לטיפול בכאב חריף (כאב אקוטי) שהופיע לדוגמא לאחר שינה על כרית גבוהה, או לאחר הרמת משא כבד, או עבודה בגינה ולטיפול בכאבים ממושכים יותר הנקראים "כאבים כרוניים", הקיימים למעלה משלושה חודשים.
  טכניקות האוסטאופתיה המבוצעות ב"מרכז לבריאות הגב" הן: MET ו- SCS. הטכניקות מבוצעות ע"י ד"ר פלטנר שעברה התמחות אצל פרופ' קוצרה המפורסם מארה"ב.

   

  טכניקת אנרגית השריר (MET- Muscle Energy Technique )

  "טכניקת אנרגיית השריר" היא טכניקת טיפול ידנית המיועדת לשחרור שרירים "תפוסים" או "מכווצים".
  כאשר אנו סובלים משריר תפוס, אנו סובלים מכאב ומבעיה בתנועה של המפרק. תופעה זו יכולה להופיע בכל אזור בגוף כמו למשל צוואר, כתף, מפרק הירך הגב התחתון ועוד.

   

  • למי מתאימה טכניקת "אנרגיית השריר"?

  הטכניקה מתאימה לטיפול בכל שריר ומפרק ומיועדת לאנשים הסובלים משרירים תפוסים או מוגבלות בתנועה.
  לדוגמא, מטופל שמתלונן על בעיה בתנועת הצוואר, תופעה שמפריעה לו מאוד בזמן הנהיגה, או מטופלת שמתלוננת על כאב בתנועת הקרסול בזמן השחייה, וזה כתוצאה מפגיעה ישנה בקרסול. הטיפול מתאים לכאבי גב, כאבי שרירים, פגיעות כת, ידיים ועוד.  
  הטכניקה מתאימה גם לאנשים ולספורטאים שעברו פגיעות ורוצים לחזק את השרירים למניעת פגיעות נוספות בשרירים ובמפרקים.

   

  • מדוע חשוב לשחרר את השריר ולתת למפרק לנוע בצורה חופשית לכל הכיוונים?

  המפרקים שלנו אמורים לנוע בצורה חופשית ללא הפרעה. מפרק שאינו נע בצורה תקינה גורם בהדרגה לשיבוש בתפקוד שלו וחשוף יותר לפגיעות ופציעות. לדוגמא, אישה שאינה מתעמלת ובקושי מזיזה את הגוף לצדדים עלולה "להיתפס" מתנועה קטנה של שטיפת רצפה.  "טכניקת אנרגיית השריר" מאריכה את השריר הקצר ו"התפוס", מחזקת אותו ומשפרת את טווחי התנועה.

   

  • איך מבצעים את טכניקת "אנרגיית השריר"?

  "טכניקת אנרגיית השריר" מתבצעת לרוב בשכיבה או ישיבה. אנו מבקשים מהמטופל לכווץ את אחד השרירים כנגד ההתנגדות שלנו למשך 5 שניות. לרוב חוזרים על הפעולה ברציפות 3-5 פעמים.
  טכניקה זו הינה אקטיבית והמטופל משתמש בכוח (באנרגיה) של השרירים שלו. זוהי טכניקה שונה ממתיחות רגילות בה המטופל אינו משתתף בטיפול אלא שוכב בצורה פאסיבית ואחד היתרונות שלה הוא שהמטופל יכול ללמוד לבצע אותה בעצמו ולהתאמן בבית.

   

  • איך נדע איזה שריר לבחור ומה ההסבר המדעי של הטכניקה?

  השריר שנבחר הוא לרוב השריר המנוגד לשריר אותו אנו רוצים לשחרר. העיקרון שעומד מאחורי השיטה הוא שבשביל לשחרר שריר מסוים צריך לכווץ את השריר המנוגד לו.
  לדוגמא, המטופל אינו יכול לסובב את הצוואר לצד שמאל ואנו נבקש ממנו לדחוף את הצוואר לצד הנגדי, שהוא צד ימין, בו המטופל אינו סובל מהגבלת תנועה.
  צורה נוספת של שימוש ב"אנרגיית השריר", היא בו המטופל מפעיל את השריר "התפוס" לכיוון אזור מוגבלות תנועה, והמטפל מאריך את השריר ישר לאחר הכיווץ.  

   

   

   

   

  באם הינך סובל/ת משרירים תפוסים, ממוגבלות תנועה ומכאבי גב, צוואר, ירך, ברך כף רגל או כל כאב אחר  – הנך מוזמן/ת לטיפול בשיטת האוסטיאופתיה המשולבת MET

  לקביעת פגישת ייעוץ וקבלת מידע

  סניף מרכז:

  03-5324702

  סניף צפון:

  077-4195800

  נייד:

  053-8201495