שעות פתיחה:

ימים א' - ה' : 08:30 --19:00
יום שישי : 08:30 -- 17:00

סניף מרכז:

03-5324702

סניף צפון:

077-4195800

כירופרקטיקה

לפגישת ייעוץ

X

לפגישת ייעוץ:

  טיפול טבעי, יעיל ועדין בעמוד השדרה לכאבי גב, צוואר, ראש ועוד…

  • האם את/ה סובל/ת מכאב גב או כאב צוואר וניסית כבר תרופות, פיזיותרפיה ואף זריקות נגד כאב?
  • האם חשבת שיציבה לקויה עלולה לגרום לכאב גב או כאב צוואר ולנזק בלתי הפיך בחוליות?
  • האם ידעת שטיפול בכירופרקטיקה עשוי להקל על הכאבים שלך ולשפר את מצב עמוד השדרה?

  נמאס לך לסבול מכאבים?
  כדאי לך להכיר את שיטת הכירופרקטיקה!

   

   

   

  מהי כירופרקטיקה?

  מקור המושג "כירופרקטיקה" מגיע מהשפה היוונית מהמילים Cheir יד ו- Praktos מעשי  ופירוש המילה כירופרקטיקה היא טיפול בעזרת הידיים.
  הכירופרקטיקה היא צורת טיפול ידנית, ללא תרופות וללא ניתוחים, המתמקדת בעמוד השדרה ובשאר מפרקי הגוף.
  מטרת הטיפול בכירופרקטיקה היא הקניית תנועה תקינה לחוליות ושיפור תפקוד עמוד השדרה ומערכת העצבים. הטיפול בכירופרקטיקה מיועד להקלה על הכאב ולשיפור בריאות השרירים, המפרקים והגוף כולו.  

  ?במה הכירופרקטיקה שונה משיטות טיפול אחרות

  שיטת הטיפול הכירופרקטית ייחודית מבחינת האבחון והטיפול. בשיטות הטיפול המקובלות מתמקדים רק באזור הכאב. בשיטת הכירופרקטיקה בודקים את כל עמוד השדרה, כולל אזורים בהם לא מורגש כאב, ומנסים לאתר את הבעיות בעמוד השדרה העלולות לגרום לכאב הנוכחי. בדיקת עמוד השדרה הכוללנית מסייעת גם לאתר בעיות שעדיין אינן מורגשות ככאב על ידי המטופל, אך עלולות להופיע ככאב גב, צוואר, ראש או כאבים אחרים

   

    ?כיצד הכירופרקטור מאתר את הבעיות בעמוד השדרה

  הכירופרקטור מתשאל את המטופל החדש ובודק היסטוריה רפואית , בדיקה גופנית הכוללים מבדקים אורתופדיים ונוירולוגיים ובמידה ויש משתמש גם בצילומי רנטגן וממצאי CT/MRI.הבדיקה הייחודית לכירופרקטיקה היא הבדיקה בה מנסה הכירופרקטור לאתר חוליות ומפרקים רגישים לאורך עמוד השדרה. חוליות אלו מתוארות בספרות  כ"חוליות שסטו ממקומן (בצורה מינימלית) או מפרקים "תקועים" שאיבדו את טווח התנועה התקין שלהם". חוליות או מפרקים אלו מכונים על ידי הכירופרקטורים .SUBLUXATION הסטיות הזעירות עלולות לגרום לכאב גב וצוואר ולהקרנות כאב לאזור הגפיים, הראש, החזה, והבטן. 

   

   איך הכירופרקטור מטפל בסטיות הזעירות?

  לאחר איתור החוליות הבעייתיות הכירופרקטור מנסה "לתקן" את המפרק הפגוע ע"י הנעת חוליות עדינה, בפעולה המכונה ADJUSTMENT . הנעת החוליה מסייעת למתיחת השרירים והרצועות מסביב לחוליה ומסייעת לריפוי יעיל יותר של הרקמה. תיקון החוליות מיועד להחזרתן לטווח תנועה תקין, לשיפור הפעילות העצבית, להרגעת השרירים ולהפחתת מסרי הכאב המועברים למוח.

   

  לאלו מצבים הכירופרקטיקה יעילה?

  • הכירופרקטיקה עשויה להקל באופן משמעותי על כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי ראש, כאבי כתפיים וברכיים וכל בעיה הקשורה לשלד ושרירים.
  • הטיפול מתאים גם לאנשים הסובלים מבעיות חמורות יותר כגון בלט או בקע דיסק, שינויים ניווניים  (ספונדילוטיים) , תסמונת הפסט, ובעיות מפרקים.
  • הטיפול, בשילוב עם הדרכה מצד ד"ר לכירופרקטיקה המתמחה ביציבה נכונה, מסייע מאוד לבעיות יציבה אשר הינן אחת הסיבות העיקריות לפגיעה בעמוד השדרה ולכאבים.הטיפול מתאים גם לנשים הסובלות מכאבי גב בהריון ולאחר הלידה, לעקמת קלה ולתינוקות ולילדים הסובלים מטורטיקוליס (הטיית הראש לאחד הצדדים).
  • הטיפול למעשה מתאים כמעט לכל אדם גם כטיפול בכאב וגם כטיפול מונע כאבים ובעיות כאשר ההתמקדות העיקרית היא שמירה על בריאות עמוד השדרה.

    

  האם הטיפול בכירופרקטיקה עשוי למנוע ניתוח גב?

   

  הטיפול בכירופרקטיקה בהחלט יכול לסייע במניעת ניתוח או זריקת אפידורל במקרים רבים. אנו מאמינים שיש לנסות טיפול ברפואה שמרנית ולא פולשנית לפני ההחלטה על ניתוח. כמובן שיש מקרים בהם כבר לא ניתן למנוע ניתוח , אך יתכן שאם המטופלים הללו היו מגיעים לטיפול בזמן מוקדם יותר המצב לא היה מידרדר לכדי ניתוח.

   

   

  כמה זמן אורך הטיפול בכירופרקטיקה?

  פעולה ה"תיקון" הבסיסית אורכת  כ- 10 דקות בלבד, אך לעתים משולבות בטיפול טכניקות נוספות לשחרור השרירים ולשיפור התוצאות. בקליניקה שלנו, אנו משלבים מספר טכניקות מתחום הכירופרקטיקה ובנוסף עיסוי שדרתי STT, טיפולי פיזיותרפיה הכוללים אלקטרו-תרפיה, גלי הלם, דיקור מערבי ועוד.

   

  האם הכירופרקטיקה ידועה בעולם המערבי?

  הכירופרקטיקה כיום היא המקצוע הרפואי השלישי בגודלו בארה"ב, לאחר הרפואה הקונבנציונלית ורפואת השיניים. בארה"ב בלבד פועלים כיום למעלה מ- 60 אלף כירופרקטורים, המטפלים לערך ב- 30 מיליון מטופלים בשנה, ביניהם כ- 2 מיליון ילדים. במדינות אחרות קיימים עוד אלפי כירופרקטורים נוספים.

   

  מה כמות הטיפולים בכירופרקטיקה?

  מספר הטיפולים תלוי בבעיה הקיימת, האם הבעיה חדשה או קיימת זמן ממושך ומכונה "בעיה כרונית", בגיל המטופל, באורח החיים והעיסוק שלו, בממצאים המופיעים בצילומי הרנטגן או בממצאי CT או MRI, במורכבות הבעיה ובמחלות רקע נוספות ועוד.

   

  הכירופרקטיקה כפופה למסגרת החוק הפדרלי בארה"ב ולעוסקים בה ניתן רישיון. גם בישראל קיים "היתר עבודה" מטעם משרד הבריאות וחשוב מאוד לוודא שלכירופרקטור שבחרת יש את האישור הנ"ל.

   

  בקליניקה שלנו אנו ממליצים לרוב על סידרה של טיפולים כיוון שאנו מאמינים בפתרון יסודי של הבעיה ולא רק בהקלה קלה על הכאב. אנו מאמינים שצריך לחנך את המטופל ביציבה נכונה ולתקן הרגלי יציבה לקויים של שנים, בעבודה נכונה מול מחשב, בשינה נכונה ובכל פרט קטן בחיי היום יום המהווה את ההבדל בין אורח חיים בריא למצב של הזנחה וסבל.

   

   

  אם אתם סובלים מכאב כרוני אנו ממליצים לכם להגיע למרפאתנו לטיפול במגוון שיטות לפתרון אמיתי ויסודי של הכאב והבעיה!!

   

   

   

  לקביעת פגישת ייעוץ וקבלת מידע

  סניף מרכז:

  03-5324702

  סניף צפון:

  077-4195800

  נייד:

  053-8201495