שעות פתיחה:

ימים א' - ה' : 08:30 --19:00
יום שישי : 08:30 -- 17:00

סניף מרכז:

03-5324702

סניף צפון:

077-4195800

מדרסים מהם?

לפגישת ייעוץ

X

לפגישת ייעוץ:

  מדרסים בהתאמה אישית למניעת כאבים בכפות הרגליים, לשיפור היציבה וההליכה

   

  • האם את/ה סובל/ת מכאבים בכפות הרגליים?
  • האם אתם סובלים מכאבים בברכיים? בירכיים או בגב?
  • האם ידעת ש – 77% מהאמריקאים סובלים מכאבי רגליים?

  סקר שנעשה בשנת 2014 ע"י ארגון הרופאים הפודיאטרים בארה"ב, שיקף שרוב האמריקאים סובלים מכאבי רגליים, והמספר עומד על 77%.
  כאבים בכפות הרגליים ובמפרקים שמעליהם עלולים להיגרם מבעיה במבנה או מנח כף הרגל ועשויי להיפתר על ידי מדרסים המותאמים אישית לכף הרגל שלך.

   

  מהם מדרסים?
  המדרסים הם רפידה הממוקמת בחלק התחתון הפנימי של הנעל, מתחת לכף הרגל. כאשר אתם קונים נעליים קיימת רפידה רגילה בנעל, אך רפידה זו אינה מותאמת באופן אישי לכף הרגל שלכם ואינה תומכת בה בצורה האופטימלית.
  מדוע כף הרגל זקוקה לתמיכה והגנה?
  כף הרגל שלנו נושאת עומס גדול מאוד, כי למעשה כל הגוף נשען עליה. עומס זה גדל בזמן פעולות כמו הליכה, ריצה וקפיצה כי במצבים אלו אחראית כף הרגל גם על יציבות הגוף וחלוקת משקל הגוף בצורה נכונה. אתגרים ועומסים אלו מפעילים זעזועים על המבנים הקיימים בכף הרגל, כגון שרירים, רקמות חיבור ועצבים ועלולים לפגוע בהם.

   

  איך מדרסים עוזרים להגנה על כף הרגל?
  מדרסים המותאמים אישית לכף הרגל, משפרים את מנח כף הרגל בתוך הנעל. המדרסים מאזנים גם את משקל הגוף המופעל על כף הרגל בעמידה ובמהלך התנועה. המדרסים מאפשרים בלימת זעזועים טובה יותר, באזורים השונים של כף הרגל ומונעים מצב בו אזורים מסוימים סופגים את כל הזעזועים, שוב ושוב.

  איך נדע אם קיימת בעיה בכף הרגל שלנו?
  כאשר כף הרגל נפגעת אנו חשים כאבים חוסר נוחות או כאבים מקומיים. הכאב בכף הרגל יכול להיות קל, אך הוא עלול להתפתח לכאב בלתי נסבל, המוביל לחוסר יכולת לדרוך על כף הרגל. הכאבים עלולים להופיע בעקב, בחלק הקדמי של כף הרגל, באזור הקשת, במשטח העליון של כף הרגל ובבהונות.

   

  האם המדרס מסוגל להפחית כאבים בכף הרגל?
  המדרס האורתופדי המותאם בצורה אישית לכף הרגל, מפחית חוסר נוחות וכאבים ואף עשוי למנוע פגיעה בכף הרגל וכאבים עתידיים. המדרס יוצר חלוקה נכונה של עומס משקל הגוף על כפות הרגליים ומשפר את יציבת כף הרגל על הקרקע. המדרס מסוגל גם ליצור שינוי ביציבת כף הרגל ולפצות על עיוותים מבניים. בזכות מדרס מתאים מתאפשרת תנועה נכונה ומאוזנת של שרירי כף הרגל, המאפשרת שימוש מאוזן במפרקים.
  הליכה ותנועה נכונה בכף הרגל שומרת עליה משחיקת יתר, וזה לעומת תנועה חוזרת שאינה מאוזנת, היוצרת לחץ וחיכוך ושחיקה ברקמות החיבור ובמפרקי כף הרגל.

   
  האם המדרס יכול לסייע גם בכאבי ברכיים, ירכיים או גב?
  כף הרגל היא הבסיס לשלד כולו ואם נדמיין מבנה של בניין, כף הרגל תהיה היסודות. בעיות במנח כף הרגל והליכה לקויה, עלולים להשפיע לרעה ולגרום לחוסר סימטריה ולכאבים גם באזורים נוספים בגוף כמו ברכיים, ירכיים וגב.
  מדרסים המותאמים אישית לאדם, תומכים בשלד ובמפרקים בגוף כולו. התמיכה מתחילה מכפות הרגליים דרך הברכיים, למפרקי הירך ואל עמוד השדרה , משפרת יציבה נכונה או מסייעת ביצירת השינוי ביציבה לקויה.

   


  למי המדרסים מתאימים?
  כיוון שהמדרסים יוצרים תווך בין כף הרגל ובין משטח ההליכה ומשפרים את איכות המפגש ביניהם, הם למעשה מתאימים לכל אדם. ההליכה האידיאלית בשבילנו הייתה הליכה ברגליים יחפות על חול, אך כיוון שאנו חיים בעולם של בטון אנו נאלצים לנעול נעליים, שחלק מהן מראש פוגע במבנה כף הרגל.
  מדרסים בהתאמה אישית מועילים לכל אדם. הם מועילים לשיפור ולפתרון בעיות וכאבים בכפות הרגליים, הם תומכים ויוצרים נוחות בבעיות יציבה, ומשמשים לשמירה על איזון ובריאות עבור כל אדם פעיל.

  למרות זאת, ריכזתי מספר דפוסים של אנשים שהמדרסים מאוד חיוניים בשבילם:
  • אנשים הסובלים מכאבים בכפות הרגליים ובקרסוליים: כאבים בבוהן hallus valgus, כאבים בעקב (דורבן) – plantar fasciitis , כאבים בקשת, דלקת בגיד אכילס ועוד..
  • אנשים הסובלים מחוסר נוחות ותחושת עייפות בכף הרגל, לרוב לאחר עבודה ממושכת בעמידה או בהליכה.
  • אנשים הסובלים מכאבי ברכיים, אגן או גב, במידה ואכן קיימת בעיה מבנית או תפקודית בכף הרגל. בעיה נוספת שלעיתים דורשת מדרס להגבהה היא קיצור של אחת הרגליים לעומת הרגל השנייה.
  • אנשים בעלי עיוות משמעותי בכף הרגל כגון קשת גבוהה או נמוכה מאוד flatfoot או hallfoot. אלו אינם חייבים לחוש כאב אך אנו רוצים לתמוך בכפות הרגליים כדי למנוע כאב ונזק עתידי.
  • אנשים בעלי עיוות קל בכף הרגל שכרגע אינם סובלים מכאב, אך עקב סגנון חיים בעל עומס גבוה כמו ספורט ובעיקר ריצה ממושכת, שירות קרבי או טיולים ארוכים, הינם חשופים להחמרת המצב.

   

  כיצד מתאימים את המדרס האורתופדי?
  "המרכז לבריאות הגב" בשיתוף עם "שווננפלד אורטופדיה" נכנסה לחזית הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם בייצור והתאמת מדרסים. אנו עובדים יחד על כל מדרס, כאשר ד"ר פלטנר מגיעה לנושא מהתחום הרפואי ושי שוונפלד , שהוא טכנאי אורתופדיה ובעל וותק של שנים רבות בתחום המדרסים, מייעץ בתחום הטכני.

  השיטה מתבססת ע"י איסוף נתוני כף הרגל והמבנה האנטומי ע"י סורק לייזר בתלת מימד. סורק זה מאפשר הדמיה של מנח כף הרגל בדריכה וללא נשיאת משקל ובעזרת זאת לאתר ליקויים ביומכניים. סריקת הלייזר המתקדמת מחליפה את השיטות הישנות והפחות מדויקות כמו הטבעת הרגל בספוג וחבישת הרגל בתחבושות גבס.

  נתוני המידע מועברים לתוכנת מחשב מיוחדת ולטכנאי האורתופדי, אשר מתכנן ומעצב את המדרסים, לפי הנתונים שנאספו בבדיקת המטופל ומידע עובר לייצור בכרסומת ממוחשבת במכונת CNC שמגיעה לרמת דיוק גבוהה ביותר ומאפשרת בניית מדרסים נכונה ומדויקת.

  היכולות הגבוהות של התוכנה והכרסומת מאפשרות להגיע לדיוק רב בניתוח וטיפול במבנה כף הרגל, יכולת שאינה ניתנת לביצוע בשיטות הישנות יותר. יתרון זה מסייע לתת מענה ופתרונות לבעיות כף רגל מורכבות, שבעבר היה מאוד קשה לטפל בהן.

  היכולת לעשות סימולציה בין כף הרגל למדרס מאפשרת פיזור עומסים והתאמה מושלמת למבנה הייחודי של כל כף רגל.

  כמובן שבתהליך התאמת המדרס יש להתחשב בנתונים מגוונים כמשקל, אורח חיים, והפעילות והאם המדרס מיועד להליכה, ריצה ועוד.

  איך אדע מה מצב כף הרגל שלי?
  אני ממליצה לכל אחד להגיע לבדיקת הסורק התלת מימד בקליניקה שלנו ולבדוק את מצב כף הרגל שלו. בדיקה פשוטה תזהה באם קיימת סטייה רצינית במנח כף הרגל, באם הקשתות גבוהות או נמוכות מדי ובאם העקב סוטה החוצה או פנימה. כל השינויים שהזכרתי הינם סיבה לטיפול במדרסים ובמקביל לתרגול השרירים בכפות הרגליים על ידי תרגילים מיוחדים.

  האם מגיעה לי השתתפות בעלות המדרס?
  אנו נעשה במיטב יכולתנו לייעץ ולהדריך אותך כיצד תקבל החזר כספי למדרסים.
  • חברות הביטוח הפרטיות מעניקות החזר כספי של עד 80%.
  • קופת החולים הכללית בעלי ביטוח מושלם או פלטיניום, מעניקות החזר כספי של 400 ₪ אחת לשנתיים. לבירור נוסף יש לפנות למוקד שירות הלקוחות: 2700*
  • קופת חולים מאוחדת – החזר כספי של 50% ממחיר המדרס, עד תקרה של 490 ₪. יש להצטייד בהפניה מאורתופד. (הזכאות ניתנת פעמיים בשנה)

  לקביעת פגישת ייעוץ וקבלת מידע

  סניף מרכז:

  03-5324702

  סניף צפון:

  077-4195800

  נייד:

  053-8201495